AKTUALNOŚCI O NAS PROJEKTY LUDZIE STATUT PARTNERZY E-MAILRaz w miesiącu w sobotnie południe zapraszamy na pokaz starych bajek kliszowych. Wyświetlane w dużym formacie na ścianie są dla najmłodszych czymś wyjątkowym i odświętnym. Stare bajki przedstawimy w nowej dźwiękowej aranżacji. Do współpracy zaprosiliśmy doświadczonego w pracy z dziećmi Patryka Zakrockiego - kompozytora, animatora warszawskiej sceny improwizowanej, skrzypka i perkusistę.

Tradycyjne historie zestawiamy z opowieściami współczesnymi - przede wszystkim bajkami przygotowanymi przez Wydawnictwo Dwie Siostry (Elmer, Arytrudny alfabet)

Po projekcji organizujemy warsztat plastyczny. Łącząc różne techniki i wykorzystując najróżniejsze materiały (farby, sznurek, folię, plastelinę, filc) wspólnie z rodzicami dzieci tworzą własne prace. Celem warsztatów nie jest pokazywanie konkretnych technik plastycznych. Chcemy, żeby dzieci same wymyślały, w jaki sposób można przełożyć opowieść na język sztuki.

dlaczego bajki na slajdach?
Zaletą starych slajdów jest sposób przekazywania historii. Narracja prowadzona jest powoli, dzięki czemu dzieci mogą stworzyć własną wersję opowieści. Ponadto użycie starego projektora wyjętego z pawlacza, ciemna sala i brzęczenie projektora tworzą niepowtarzalną atmosferę.
 
skąd pomysł na nowoczesną aranżację dźwiękową?
Chodziło o dostareczenie młodym widzom dodatowych bodźców, działania na zmysł słuchu, umożliwienie pełniejszego i bogatszego odbioru bajek. Aktywne oglądanie z pewnością bardziej rozwija ich wyobraźnię.

 


 

Organizatorzy:Partnerzy:

 

Dotychczasowe spotkania:[powrót na stronę główną // powrót na górę]